Pirmais, ko katrs viesis ieraudzīs kāzu avīzē, ir tās nosaukums, tādēļ varam ļaut vaļu savai fantāzijai un ņemt par piemēru jau esošo avīžu nosaukumus, piemēram, „Kāzu Diena”, „Kāzu Balss” utt.

Kāzu avīzes pirmajā lapā parādās tās izdošanas datums (kāzu dienas datums), cik bieži iznāk (piemēram, vienreizējs izdevums), varbūt var izdomāt kādu izdevniecības nosaukumu (piemēram, Mīlas ABC), kontakttālrunis (piemēram, zaļš vai mobils), adrese (piemēram, Mīlestības iela) utt.

Izveidojiet sadaļu „Šajā numurā lasiet:”, kurā būtu norādīts avīzes saturs, piemēram, karstās ziņas, ekskluzīvas intervijas ar jauno sievu un vīru, jaunākās baumas un tenkas, sensacionālas ziņas no pagātnes, kāzu sludinājumi utt.

Lai kāzu avīzi padarītu pēc iespējas līdzīgāku “parastai” ikdienas avīzei, tajā var ievietot arī kādu asprātīgu reklāmu.

Sākumā vajadzētu darīt visiem zināmu, kāpēc šis izdevums ir izdots un kas ir šī notikuma vaininieki, tādēļ lasītāji jāiepazīstina ar jauno pāri, izveidojot abu jaunlaulāto biogrāfijas, – jānorāda viņu vārdi, dzimšanas un dzīves vieta, kur mācījušies, profesija, kur strādā utt. Šeit var ievietot dažādas fotogrāfijas no bērnības un skolas gadiem.

Interesanti būtu iepazīstināt ar vedējiem – raksturot viņus dažos teikumos, pievienojot fotogrāfiju, un paskaidrot, kāpēc par vedējiem jaunais pāris ir izvēlējies tieši viņus.

Jaunie var rakstīt, kāpēc izvēlējušies šos vedējus, un vedēji var pastāstīt, kāpēc piekrita, kā jutās, saņemdami uzaicinājumu kļūt par vedējiem.

Kāzu vieta – stāsts par kāzu ceremonijas un svinību vietas izvēli, papildināts ar fotogrāfijām.

Datums – gadās, ka arī datums nav nejauši izvēlēts, citreiz tā ir pirmā tikšanās reize, vai kāda cita īpaša diena. Viesiem būtu interesanti uzzināt, kāpēc kāzas tiek rīkotas tieši tajā dienā, nevis nedēļu vēlāk.

Kāzu avīzes veidošanas procesā vajag iesaistīt arī vecākus. Vecāki labprāt padalīsies stāstos par savu bērnu lielākajām blēņām un sapņiem vai citiem piedzīvojumiem, kas vislabāk iespiedušies atmiņā. Var palūgt, lai vecāki uzraksta laba vēlējumus savām atvasēm.

Ja kāzu avīzes tapšanā iesaistīsiet visus pārējos viesus, tad tā kļūs vēl personīgāka. Piemēram, var likt izteikties brāļiem un māsām – spilgtākās atmiņas, piedzīvojumi vai kādi citi mīļi vārdi, kurus ikdienā nav paspēts pateikt. Draugiem var palūgt izteikt savas domas par jauno pāri, vēlējumus, pastāstīt par spilgtākajiem piedzīvojumiem un idejām, par visu, kas vien ienāk prātā.

Patīkams pārsteigums jaunajiem būtu novēlējumi kāzu avīzē no cilvēkiem, kas nav ielūgti kāzās. Ir daudz cilvēku, kurus kāzās ielūgt nevar dažādu apsvērumu dēļ. Kāpēc gan nesaņemt no viņiem sveicienus?

Kāzu avīzē var izveidot krustvārdu mīklu par jauno pāri, lai katrs no viesiem pats var pārbaudīt, ko zina par jaunajiem.

Tukšās vietas kāzu avīzē vienmēr var aizpildīt ar fotogrāfijām no dažādām būšanām un nebūšanām – tā, lai viesiem ir par ko pasmaidīt.

Kāzu avīzi var papildināt ar dažādiem internetā sastopamiem materiāliem – laika, policijas un sporta ziņām, kā arī ievietot tajā dažādus sludinājumus un reklāmas, humora sadaļu – anekdotes un jokus –, vērtīgus padomus, horoskopus un zvērestus.

Jaunā ģimene taču dzīvos ilgi un laimīgi – tādēļ jāpievieno kāzu gadadienu saraksts!

Dalīties: