Pirmkārt ir jānoskaidro no viesiem, vai viņi plāno nākt uz banketu ar saviem maziem bērniem vai atstās tos mājās. Ja tādi cilvēki, kas būs ar bērniem, ir vien daži, tad bērnus var sēdināt pie galda kopā ar viņu vecākiem. Bet vairākiem patstāvīgiem bērniem daudz parocīgāk ir uzklāt atsevišķu galdiņu.

Bērnu ēdienkarte atšķiras no pieaugušo ne tikai ar mazākām porcijām, bet arī ar pašiem ēdieniem un to pagatavošanas veidiem. Vecāki būs pateicīgi, ja pasūtot ēdienu jaunais pāris ņems vērā bērnu garšu un medicīniskos norādījumus (piemēram, alerģijas vai nepanesamības). Mazāk salātu ar majonēzi, asas pārtikas, speķainas gaļas, bet vairāk augļu, dārzeņu, sulu. Tomēr arī bērnu iecienītiem našķiem (picai, vistas nagetiem, kartupeļiem fri, augļu salātiem, saldējumam, saldumiem) uz galda arī var atrast vietu.

Vecākus ar bērniem ir jāizsēdina pie galda tādā veidā, lai viņi nepieciešamības gadījumā varētu viegli iziet uz tualeti, uz ielu vai uz deju zāli. Tāpēc ir jāizvēlas vietas tuvāk izejai un galda sānu malās. Sekojiet, lai bērnu vietas būtu tālāk no mūzikas aprīkojuma un tādiem trausliem priekšmetiem kā, piemēram, piramīdas ar šampānieša glāzēm.

Bērniem paredzētas mēbeles nav visos restorānos, tas nozīmē, ka gadījumā, ja tādu nav, par mazajiem viesiem ir jāparūpējas Jums pašiem. Spēļu zonas organizācija ievērojami atvieglos situāciju viesiem, kas ir atbraukuši ar bērniem. Bērnu stūrīti vecāki var paspēlēt ar bērniem, bet skolas vecuma bērnus var atstāt uz neilgu laiku vienus vai citu pieaugušo uzraudzībā.

Lai bērniem būtu interesanti ar kaut ko nodarboties, labāk piemeklēt mantas un nodarbošanās lietas, kas piemērotas bērnu vecumam. Universālas ir mašīnītes, lelles, bērnu virtuve un trauki, zīmuļi un flomāsteri ar krāsojamām grāmatām, plastilīns, grāmatas ar biezām lapām. Bez tam spēļu zonā var ielikt televizoru ar multfilmām piepūšamu batutu, slidkalniņu, bumbu baseinu un molbertu.

Siltā laikā ārpus pilsētas visiem patiks izklaides svaigā gaisā. Galvenais, lai tās nebūtu traumatiskas, nevarētu izbojāt bērnu ārējo izskatu un sabojāt drēbes.

Pieaicinātai animators vai bērnu auklīte varēs ieinteresēt bērnus ar dažādām spēlēm, savukārt profesionāls pedagogs izveidos radošu darbnīcu: tad vecāki varēs atpūsties un izpriecāties kopā ar citiem viesiem. Kas ir īpaši svarīgi, tādā gadījumā arī bērni neskums un netraucēs fotogrāfa, videooperatora un oficiantu darbam.

Arī no kāzu vadītāja puses ir jābūt pievērstai uzmanībai bērniem. Protams, bērni ar sparu un entuziasmu piedalīsies konkursos, kas ir organizēti speciāli viņiem. Piemēram, stafete ar konfektēm vai sacīkstēs par labāko apsveikuma kārtiņu, ko izgatavos pašrocīgi speciāli jaunlaulātajiem. Tādos konkursos ir vēlams nekopoties uz dāvanām, to pietiks visiem, ne tikai uzvarētājiem.

Bērni ir aktīvi un nesēž uz vietas, tāpēc svētku programmā var iekļaut radošas “dāvana” no viņiem dziesmu, deju, dzejoļu demonstrāciju, sportisku elementu izpildījuma veidā. Vecāki noteikti ar prieku iesaistīsies savu bērnu talantu atklāšanā, savukārt kopīgi numuri izskatīsies ļoti efektīvi.

Pēc 9 vakarā pat visaktīvākais bērns kļūs miegains, un viņam būs laiks doties gulēt. Parasti tieši šajā laikā sākas bērniem neparedzētie konkursi un aktīva dejošana. Iesakiet bērnu vecākiem atrast iespēju šajā laikā aizsūtīt bērnus uz mājām ar kādu piederīgo.

Atcerieties, ka bērni kāzu svinībās ir ne tikai viņu vecāku atbildība. Arī no Jums ir tik pat atkarīgs, cik interesanti un droši mūsu “dzīves ziediņiem” būs šie svētki.

 

 

Dalīties: