Līgavu parāde

2016.gada 28.augustā Rīgā norisinājās unikāls radošais un sociālais projekts – pirmā  LĪGAVU PARĀDE -2016 , kuru organizēja aģentūra „Events Group.eu”. Notikums, kuru gaidīja daudzi, pēc organizatoru, dalībnieku un skatītāju ieskatiem, izdevās spilgts un piesātināts.

Priecīgas līgavas, skaistas fotogrāfijas, apmierināti partneri un sajūsmināti skatītāji – lūk, Rīgas „Līgavu Parādes – 2016.” rezultāts. Komanda, kura izveidoja Parādi, katrā svētku posmā ieguldīja daļiņu no savas dvēseles.

LĪGAVU PARĀDE nekomerciāls projekts,
                               kuru īsteno svētku organizēšanas aģentūra
"EventsGroup.EU".

RĪGAS LĪGAVU PARĀDE NOTIKA 2016.GADA 28 AUGUSTĀ !

Agrā rītā parādes dalībnieces, kā jau tas līgavām kāzu dienā pienākas, apmeklēja stilistus un vizāžistus, lai radītu savu neatkārtojamo kāzu tēlu. Viesnīcas „Radisson Blu Hotel Daugavaimidža skolas – studijas „Unastyle” profesionāļi vairākas stundas mūsu līgavas gatavoja radošajam gājienam pa Rīgu. Izņemot tradicionālās kāzu kleitas, līgavu tēlus papildināja: dzīvie ziedi, diadēmas, lentas, mākslīgie akmeņi, plīvuri un citi aksesuāri.

 Parādes dalībnieces sadalīja vairākās komandās. Parādes laikā katru no komandas dalībniecēm pavadīja fotogrāfs. Komandas dalībnieču atšķirīgais elements bija brīnišķīgas, dažādas krāsas rokassprādzes, katrai komandai sava krāsa, kuras radītas studijā “Art Clay-Martina” , skolas – studijas izstrādājumu izgatavošanas no japāņu polimēra māliem, lieliskās pedagoģes Marinas Koroļovas vadībā.

Laikam jau Latvijā vispieprasītākā un labākā vadītāja Ginta Pļaviņa – dzīva, enerģiska, brīvi pārvaldot gan krievu, gan latviešu valodas – pavadīja meitenes pa maršrutu, no paša sākuma līdz programmas „Līgavu Parāde – 2016.” noslēdzošajai epizodei.

Līgavas, kompānijas „S-Division” profesionālās apsardzes, kā arī Valsts municipālās un Rīgas ceļu policijas pavadībā, mēroja ceļu no viesnīcas „Radisson Blu Hotel Daugava” pa Akmens tiltu līdz Melngalvju namam, kur viņas sagaidīja pārsteigums, ko organizēja top-vadītājs Vadims Čerepanovs („Masters”). Bija jautri un interesanti.

Bet tālāk Parāde virzījās uz Brīvības pieminekļa pusi. Diena bija saulaina un Vecrīgā pastaigājās daudz cilvēku. Līgavas ap sevi radīja ažiotāžu. Garāmgājēji un skatītāji fotografēja un fotografējās kopā ar „Līgavu Parādes – 2016.” dalībniecēm, bet gājiena laikā pievienojās kopējai plūsmai un ceļu turpināja kopā ar meitenēm.

Nākamā lokācija tika sagatavota pie „Laimas” pulksteņa, kas jau vairākus gadu desmitus mīlētājiem ir iecienīta satikšanās vieta. Viens no populārākajiem vadītājiem Oļegs Korsaks no Lietuvas, līgavām organizēja jautru priekšnesumu un konkursus, daudzkrāsainu balonu palaišanu gaisā, ko sagatavoja studija „Dekori.lv”, kā arī aizraujošu flashmob deju kopā ar lielisko deju kolektīvu „Janin Dance Show” profesionālas vadītājas Irina Orlovas vadībā.

Profesionāli fotogrāfi, Gints Freimanis, Jeļena Makejeva, Martins Kudrjavcevs, Sergejs Getmans un Svetlana Sukorceva, uzņēma daudz lieliska foto materiāla, gan iestudējuma, gan reportāžas. Ikviena Parādes dalībniece ieguva ne tikai neaizmirstamu iespaidu un emociju jūru, bet arī profesionālu portfolio foto.

Ginta Pļaviņa: „Man šķiet, ka šodiena ir kā viena liela meiteņu ballīte, kurā pulcējusies visa Rīga. Organizatori radījuši tādu gaisotni, ka visu dienu galvenās Parādes zvaigznes bija līgavas. Katrai meitenei bija iespēja demonstrēt savu kāzu tērpu un raksturu”.

Līgavu parādes galvenais mērķis – tā ir kāzu tradīciju saglabāšana un ģimenes šūniņas nostiprināšana, celt tradicionālās kāzu ceremonijas popularitāti un iedvesmot pilsoņu laulības piekritējus svinīgai oficiālai savienībai. Jau laulībā esošām „Līgavu Parādes” dalībniecēm tā ir iespēja atkal uzvilkt kāzu kleitu un atsvaidzināt atmiņas par savām kāzām, bet jaunajām neprecētajām meitenēm – tā ir nākamās ceremonijas mēģinājums, bet daudzajiem viesiem – aizraujoša izrāde, jo nav nekā svinīgāka un brīnišķīgāka mūsdienu dzīvē, kā līgavas kāzu tēls.

 
Ar katru gadu interese par projektu pieaugs ne tikai meitenēm, bet arī modes un skaistuma pasaules pārstāvjiem. Kāzu fotogrāfiem, videogrāfiem, vizāžistiem un visiem kāzu industrijas „Līgavu Parādes” profesionāļiem dos unikālu iespēju paaugstināt savu meistarības līmeni, vienlaikus strādājot ar daudzām līgavām, kuras sapulcējušās kopā, un pieteikt sevi ar projekta informācijas partneru palīdzību.