Noslēpumaini satraucošā laulību ceremonija, romantiskā pastaiga, jautrās kāzu svinības – tas viss pārtapis jaukās atmiņās. Jaunlaulātie paliek vieni savā Pirmajā Kāzu naktī.

  Senie ticējumi.

 Senos laikos, kā stāsta, jaunais pāris tā īsti iepazinās tieši naktī pēc kāzu dzīrēm, līdz tam zinot viens otru tikai vārdā un sejā. Romantiski, lai gan riskanti- ja nu jaunais vīrs un sieva viens otram nešķiet tīkami? Iespējams, tieši tādēļ, lai izvairītos no šādas nepatīkamas vilšanās, dažādu tautu vēstures gaitā izveidojušās interesantas tradīcijas. Senajā Krievijā pirms kāzu nakts līgavainis un līgava, arī dižciltīgu dzimtu atvases, gāja pirtī. Tas simbolizēja tīru kāzu gultu. Pēc pirts jaunos sēdināja uz sūnu klājuma, kas nozīmēja, ka viņus gaida bagāta turpmākā dzīve, un guldināja nevis dūnu pēlī, bet uz rudzu ķīpām, kam vajadzēja kļūt par turības iesākumu. Eksistēja vēl daži kāzu rituāli, kurus savas valdīšanas laikā aizliedza Pēteris Pirmais, un par kuriem saglabājušās visai skopas ziņas. 

Ūdens pret satraukumu.

  Senatnē gatavošanās kāzu naktij prasījusi daudz rūpju ne tikai no jaunā pāra, bet arī no viesiem. Kopš tā laika daudz kas mainījies, un kāzu nakts jaunlaulātajiem pirmām kārtām nozīmē patīkamu satraukumu un romantiskas atmiņas. Tai jāgatavojas īpaši, pievēršot uzmanību sekojošiem momentiem:

  • līgavai un līgavainim pirms kāzām labi jāatpūšas un jāizguļas;
  • ar visiem kāzu organizēšanas un norises procesā iesaistītajiem – frizieri, stilistu, vizāžistu, fotogrāfu, operatoru un vakara vadītāju jāiepazīstas laikus un jāizrunā visas nianses;
  • rūpīgi jāizvērtē laika patēriņš un spēki, kas tiek veltīti romantiskajai pastaigai, pēc kuras nepieciešams nedaudz atpūsties;
  • iespējamo apetītes trūkumu nevajadzētu kompensēt ar slāpju dzesēšanu, izvēloties reibinošus vai miegainību izraisošus dzērienus. Vislabāk dzert tīru negāzētu dzeramo ūdeni.

Šampanieša vanna.

 Atlicis rast atbildi uz jautājumu - kur? Viennozīmīgi, ka ne vecāku mājā, kaut arī tas būtu plašs piecstāvu savrupnams. Ierastā atmosfēra nomāc romantiku. Iespējams, jūs pirmo nakti pavadīsiet dzīvoklī, kura atslēgas saņemtas kāzu dāvanā, bet tas var šķist nedaudz vientulīgi. Labākā izvēle - grezni hoteļa apartamenti, par kuru trūkumu šodien nevar žēloties. Katrā viesus cienošā hotelī ir īpaši jaunlaulāto numuri, kuros piedāvā arī vakariņas ar šampanieti, bet dažos pat pārsteiguma dāvanas jaunlaulātajiem. Romantiska nakts ekskluzīvā guļamistabā, rotātā ziediem, vītnēm, aizdegtām svecēm, ar šampanieša vannu un džakuzi... Sagatavojiet sūnu un rudzu guļvietu, - būs Pirmā Kāzu Nakts kā sentēvu laikos, tikai simtiem reižu labāk!

Dalīties: