Ļaunas mēles melš, ka paradīzē ir divi krēsli – labai vedeklai un labai vīramātei. Labie ļaudis tic, ka vīrieša dzīves divu galveno sieviešu attiecības var būt tādas, kādas tās ir starp māti un meitu. Gudri cilvēki izvēlas retas tikšanās ­– jo retāk tiekas vīramāte un vedekla, jo labākas attiecības viņu starpā valda.    

Starp citu, vairākās āfrikāņu ciltīs saglabājušās tradīcijas, saskaņā ar kurām vīramāte ar vedeklu un sievasmāte ar znotu drīkst tikties tikai nozīmīgajos cilts svētkos.

Tiek uzskatīts, ka kritiskā attieksme pret vedeklu no vīra vecāku puses,  un pret znotu no sievas vecāku puses ir absolūti normāla parādība. Tāpēc, ja vīramāte jūs liela gan acīs skatoties, gan aiz muguras, ir vērts aizdomāties – kāpēc īsti viņa to dara? Ja tāpēc, lai kļūtu par draudzeni  – jāsaglabā atturība. Pastāv risks attiecības sarežģīt. Vīramāte un vedekla nav draudzenes, viņas ir viena vīrieša – dēla un vīra labā un kreisā roka.  

Vīramātes bagātā dzīves pieredze palīdzēs viņai izvēlēties pareizo taktiku attiecībās ar dēla sievu. Bet mēs palīdzēsim jaunajai vedeklai orientēties šajā ,,Bermudu trijstūrī”, lai dzīvotu ar savu mīļoto ilgi un laimīgi.

Padomi jaunajai vedeklai

* Ja vīramāte ir neapmierināta ar visu, ko jūs darāt un katru reizi par to informē jūsu vīru, tas nozīmē, ka viņa grib no jums izveidot kalponi gan savam dēlam, gan sev. Tādu kā sievieti numur divi. Ja jums patīk spēlēt otrajā plānā – pakļaujieties, ja ne – pretojieties.

* Vīramāte jūtas jūsu mājā kā savējā: nāk bez aicinājuma, arī tad, kad jūsu nav mājās, saimnieko, mazgā traukus, veļu, tīra, berž... Ja viņa par šiem saviem ,,varoņdarbiem” nestāsta visur un visiem, tad pieņemiet viņas palīdzību ar pateicību un centieties aplaimot viņu ar dāvanām ne tikai lielos svētkos. Bet, ja gadās dzirdēt no radiem vai draugiem, ka jūs bezkaunīgi esiet padarījusi vīramāti par savu mājkalpotāju, nekavējoties nomainiet dzīvokļa atslēgu! 

* Vīramāte cenšas ieviest kārtību jūsu skapjos un pārklāt jūsu gultu? Pasakiet stingru ,,nē”, pat ja jums ir slinkums ar to nodarboties pašai. Intimitātes robežu nedrtīkst pārkāpt pat tuvākie.

  • Viņa nemitīgi māca, kā pareizi dzīvot? Vislabāk māt ar galvu, ,,laist visu gar ausīm”, un darīt pa savam. Ja nedomāsiet ar savu galvu, tā pārstās darboties vispār.
  • Sola auklēt jūsu nākamos bērnus? Pakāpeniski pieradiniet viņu pie domas, ka to darīsiet jūs pati vai speciāli tam algota aukle. Un audzināsiet arī jūs pati. Bet vecmāmiņas ir paredzētas, lai lutinātu un mīlētu savus mazbērnus.

* Gadījumā, ja vīramāte atļaujas jums izteikt aizrādījumus par jūsu izskatu vai pasniedz divdomīgu dāvanu, piemēram, pretblaugznu šampūnu, reaģējiet nekavējoties. Sakiet, ka jau rīt esiet ieplānojusi vizīti pie sava friziera, kosmetologa, stilista u.t.t. un drīz jums būs zināms profesionāļa viedoklis šajā jautājumā. Vislabāk patiešām pakonsultēties pie speciālista (vīram pasakiet, ka to pieprasa viņa māte), un nākamajā tikšanās reizē vīramātei pastāstiet, ko teica profesionāļi. Ja vīramāte vienkārši ,,izgāza” uz jums savu slikto garastāvokli, tad labāk viņai jūsu vīra klātbūtnē uzzināt, ka jums viss ir kārtībā, un izdevumus par konsultāciju ir nācies segt viņas dēlam.

* Uzmanieties, ja vīramāte laiku pa laikam dod jums palasīt kādu gudru grāmatu ,,par tēmu”, piemēram, mācību grāmatu par konfliktu risināšanu vai manipulēšanu. Noteikti to izlasiet un pēc tam sarīkojiet apspriedi ,,pie apaļā galda”. Ja vīramāte pati būs grāmatu lasījusi, viņai būs savs viedoklis, un jums būs skaidrs, ka viņa vienkārši vēlas padalīties savās zināšanās ar citiem. Ja izrādīsies, ka viņas zināšanas ir pietiekami plašas arī bez grāmatu lasīšanas, tad turpmāk šādas dāvanas nepieņemiet.

  • Jūs sastrīdējāties ar savu vīru vīramātes klātbūtnē, un viņa nekavējoties nostājās sava dēla pusē? Neapvainojieties uz viņu, bet izdariet secinājumus un turpmāk nekad nenesiet ,,strīdu” ārpus mājas sienām, un nestrīdieties trešo personu klātbūtnē.

Pats galvenais, vienmēr atcerieties, ka vīramāte ­– tā ir māte, tikai ne jūsu. Atcerieties, un nezaudējiet modrību viņas klātbūtnē. Atslābināties un satuvināties varēsit tikai tad, kad jūs pati no vedeklas būsiet pārtapusi vīramātē. Ticiet, tas nemaz nebūs tālā nākotnē. Un tad, kad šis laiks būs pienācis, nenāks par ļaunu atcerēties, ka vīri savas sievas izvēlas, lielākoties, kaut nedaudz, bet līdzīgas savām mātēm...

 

Dalīties: