Viens no visgrūtākajiem pirms kāzu uzdevumiem – viesu saraksta sastādīšana. Parasti papīra lapas, pildspalvas un zīmuļus laiž darbā pašā gatavošanās sākumā ,ciktāl no viesu daudzuma ir atkarīgi daudzi citi sagatavošanās darbi.

Bet, par nelaimi, bieži vien šis process beidzas ar asarām, strīdiem un ilgām attiecību noskaidrošanām. Lai izvairītos no tā visa, var samierināties ar visām kandidatūrām, tikai vai izturēs jūsu budžets, ja jūsu viesu vidū būs lielākā pilsētas daļa? Tāpēc pieiesim šim uzdevumam konstruktīvi un ar pilnu atbildību.

Vispirms noteiksim, kuru cilvēku iemaksas veido kāzu budžetu. Ja kādu naudas summu jums dod vecāki, tad ir jāņem vērā arī viņu viedoklis. Ideāls variants šai gadījumā būtu sadalīt ielūgumus pa vienai trešdaļai vecākiem no abām pusēm, un trešdaļu atstāt sev.

Lai sastādītu savu viesu sarakstu, apspriedieties ar savu otro pusīti, kādas kāzas jūs gribat: trokšņainas vai klusas, pieticīgas vai greznas. Varbūt jūsu ideālām kāzām pietiks ar vecākiem un dažiem vistuvākajiem draugiem. Bet, iespējams, jūs nevarat iedomāties kāzas bez trešā ceļa brālēna no Minskas un otrā ceļa tantes, kuru esat redzējis tikai vienreiz, kad jums bija trīs gadi. Šajā posmā ir ļoti svarīgi tikt pie vienota viedokļa, atrast zelta vidusceļu. Jūs gatavojaties kāzām, nu ir laiks mācīties iet kompromisa ceļu.

Apbruņojieties ar pildspalvu un pierakstiet visus, visus, kurus jūs gribētu redzēt savās kāzās. Varat uzrakstīt divus sarakstus (vienu- jūs, vienu – otrā pusīte), bet pēc tam salīdzināt un atzīmēt sakritības. Tikai ņemiet vērā, ka kompromiss ir ne tikai „ labi, es piekrītu visam tavam sarakstam, ja tu piekrīti visam manam”. Pirmām kārtām, kompromisu raksturo spēja uzklausīt vienam otra argumentus un gatavība atzīt tos par mazāk pārliecinošiem nekā cita. Tā, bez ekstrēmisma – jūsu mīkstčaulība ir spējīga pievilkt jūsu kāzām nepazīstamu cilvēku baru, kurus jūs, iespējams, nekad vairs neredzēsiet. (Atcerieties likumu „Plus viens”.)

Tad uzziniet banketa izmaksas uz vienu cilvēku tai kafejnīcā vai restorānā, kuru jūs izvēlējāties. Un saskaitiet, vai jums pietiks naudas. Iespējams, šai posmā jums nāksies izsvītrot no saraksta brālēnu no Minskas un pat otrā ceļa tanti, kuru redzējāt tikai vienreiz, kad jums bija trīs gadi. Kā arī visus tos, kuru klātbūtne nav ļoti svarīga jums un var kļūt par problēmu avotu, kā arī radīt nevēlamus papildus izdevumus.

Pēc tam jūs varat pārrakstīt tīrrakstā visu sarakstu. Tagad jūs neizejat no budžeta rāmjiem? Ievērojiet, sarakstā palika tieši tie, bez kuriem jūsu kāzas nebūtu jūsu kāzas. Bet tagad ķerieties pie ielūgumiem. Lai jūsu kāzas ir vissirsnīgākās, jautrākās un skaistākās!

Daži ieteikumi attiecībā uz ielūgumiem:

Ielūgumam ir jāsatur nepieciešamā informācija: kas ir tā autors, kam tas ir adresēts, kādā sakarā (laulību reģistrācija, laulības baznīcā, kāzu bankets), svinību norises datumu, laiku un vietu, iespējams, apģērba formu un norādi uz wishlist ar jūsu novēlējumiem attiecībā uz dāvanām.

Aizņemtiem cilvēkiem vēlams paziņot par svinībām pēc iespējas ātrāk, lai viņiem būtu iespēja izplānot savu grafiku, ņemot vērā gaidāmo svinību datumu.

Daudziem viesiem kāzas – tie ir ievērojami izdevumi ģimenes budžetā. Dodiet iespēju jūsu viesiem pienācīgi sagatavoties jūsu svētkiem un paziņojiet tiem par gaidāmajām svinībām mēnesi – pusotra iepriekš. Visvēlākais ielūgumu izsūtīšanas termiņš – 2 nedēļas pirms kāzām.

Visvienkāršākais ielūgumu variants – atklātnes ar jau ierakstītu tekstu, kuru atliek tikai papildināt ar personu vārdiem, datumu, dzimtsarakstu nodaļas un restorāna adresi.

Izsmalcinātāki un dārgāki ielūgumu varianti, piemēram, izgatavoti no zīda auduma vai pat mežģīnēm, izmaksās 1-3 Ls gabalā, plus kaut kāda summa par individuāla dizaina izstrādi, ja būs nepieciešams. Tādi ielūgumi var būt rotāti ar lentītēm, organzu, krellītēm, izšuvumiem, spalvām un pat dzīviem ziediem. Tekstu var pasūtīt kaligrāfiskā rokrakstā. Tādu mākslas darbu ielūgtajam viesim roka nepacelsies izmest – ar to pašu viņam paliks šis smalkais ielūgums par piemiņu no jūsu svinībām.

Jūs varat atkāpties no stereotipiem un izdomāt ielūgumus zīda kabatlakatiņu, masku, kroņu, apakštasīšu, šokolādes figūriņu veidā. Tam, lai paziņotu mīļiem draugiem, radiem un kolēģiem par gaidāmo priecīgo notikumu, derēs jebkāds šīs ziņas nesējs.

Ja viesu būs daudz un jūs negribat tērēt laiku viesu sēdināšanas rosībai svētku laikā, sastādiet aptuvenu plānu jau iepriekš, un atzīmējiet vietas ar vārdu kartiņu palīdzību, kas izvietotas uz šķīvjiem. To iespiešanu jūs varat pasūtīt tai pašā tipogrāfijā, kurā pasūtījāt ielūgumus – droši vien, jums iedos atlaidi.

Dalīties: