Kāzas – viens no vissarežģītākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem ikviena cilvēka dzīvē. Šo dienu nekas nedrīkst sabojāt. Par kāzām Jūsu sirdī jāsaglabājas vismīļākajām atmiņām. Kāzām gatavojas laikus, cenšoties visu ņemt vērā un ne sīkumu nepalaist garām.

Pašu darināti ielūgumi

Ielūgums nosaka toni un noskaņo kāzu svinību norisei. Ja ielūgums ir pašu roku darināts, tas ir oriģināls un neatkārtojams. Tiem, kuri augsti vērtē ekskluzivitāti, tas ir vislabākais veids, kā noteikt savu kāzu īpašo stilu un ievērot to, izvēloties pārējos aksesuārus.

Spilventiņš gredzeniem

Nākamais solis aksesuāru izvēlē ir gredzeniem paredzēta spilventiņa izvēle. Iespējams, tas nemaz nav tik nepieciešams, taču ļoti gribas, lai tāds būtu. Ir taču tik aizkustinošs mirklis, kad līgavainis paņem laulību gredzenu no rišiņām, mežģīnītēm un lentītēm rotāta spilventiņa un uzvelk to mīļotās pirkstiņā.

 Kāzu grāmata apsveikumiem

Šāda grāmata ir vislabākais veids, kā saglabāt visus draugu un tuvinieku novēlējumus. Katrs tajā var ierakstīt atmiņā paliekošus novēlējuma vārdus vai atstāt savu ieguldījumu laimīgas jauno cilvēku ģimenes izveidē. Apsveikumu grāmatu var pasūtīt vai pagatavot to pašiem, izmantojot dažādus materiālus: audumu, kartonu, speciāli apstrādātu pergamentu, izrotāt to ar pērlītēm, spīguļiem, lentītēm un mežģīnēm. Kāzu grāmata paliks piemiņai uz visiem laikiem.

 Naudas lādīte

Šis aksesuārs izgreznos Jūsu kāzas, bet galvenais – saglabās uzdāvinātos finanšu līdzekļus. Senāk jaunlaulātajiem dāvināja skaistu trauku, kurā ievietoja kāzu viesu dāvāto naudu, bet dāvanas pasniedza vecākiem. Ar laiku šī tradīcija mainījās, un jaunajiem dāvināja visdažādākos priekšmetus, kuros varēja ielikt naudu. Tagad par skaistu tradīciju kļuvusi pēc pasūtījuma izgatavota vai pašu rokām gatavota naudas lādīte.

 Groziņš rožlapiņāmne pārlieku svarīgs, taču tīkams sīkums. Ir taču tik skaisti, ja līgavai pa priekšu soļo maza feja ar nelielu groziņu rokā, un no tā uz visām pusēm lido krāšņas rožlapiņas.

 Pateicības apliecinājums

Senāk kā pateicības apliecinājums par to, ka tuvinieki ir bijuši kopā ar jaunlaulātajiem viņiem tik nozīmīgā dienā, kāzu viesiem dāvāti mazi maizes klaipa gabaliņi un speciāli kāzām cepti saldumi. Mūsdienās šī tradīcija aizstāta ar skaistāku žestu, un viesiem kāzu sākumā vai to noslēgumā tiek dāvātas nelielas kārbiņas, kas līdzinās tortes gabaliņam, vīstoklīši, paciņas vai maisiņi u.tml., kuros ielikta konfekte vai cepums un maza zīmīte ar vienu vienīgu vārdu „Paldies”, lai katrs jūsu viesis zinātu, cik nozīmīga jaunajiem ir bijusi viņa klātbūtne šajās svinībās.

 

Šie šķietami mazsvarīgie sīkumi kāzu dienu padara jo vairāk īpašu, skaistu un savdabīgu. Galvenais, lai itin visā tiktu ievērots Jūsu izvēlētais stils. Tas taču ir tik svarīgi, ja vēlamies būt oriģināli!

Esiet īpaši šajā Jūsu dienā!

Dalīties: