Ķāzās galvenā uzmanība tiek pievērsta jaunajam pārim. Līgavai un līgavainim ir jāizskatās nevainojami. Parasti līgavainis par savu tērpu satraucas daudz mazāk, taču viņam ir jābūt savas grezni tērptās līgavas cienīgam pavadonim.

 Aksesuāriem jābūt pārdomātiem un saskaņotiem. Galvenie no tiem ir kaklasaite, kaklauts, kakla lakats vai tauriņš, saspraudes, aproču pogas, kabatas lakatiņš, piespraude.

           Krekls
  Jebkāda piegriezuma, galvenais- vienkrāsains, parasti gaišā krāsā.

Aksesuāri līgavainim

          Kaklasaite
 Klasiski – gara, kuras gals sniedzas līdz jostas sprādzei. Lai nerādītos kaklasaites šaurais gals, to piestiprina platajam ar īpašu saspraudi. Modē ienākusi speciāla īsa plata kaklasaite, ko sien ar masīvā mezglā un sastiprina ar īpašu adatu. Bieži izmanto arī platas, mīksta auduma kaklasaites, ko sasien brīvā, lielā mezglā un obligāti valkā ar vesti.
 Kaklasaites krāsas un rakstus parasti diktē mode.

Aksesuāri līgavainim

        Tauriņš un josta
 Tiem līgavaiņiem, kuru izvēle apstājusies pie tauriņa, nav jāuztraucas par pareizu tā sasiešanu – pārdošanā ir jau gatavi šīs kaklasaites modeļi ar gumiju un sastiprinājumu. Plato, drapēto jostu nēsā ar smokingu, un tā vienmēr ir vienā krāsā ar tauriņu.

Aksesuāri līgavainim

        Saspraudes un aproču pogas
  Oriģināla kaklasaites saspraude vai adata ar mirdzošu pusdārgakmeni vai pērli komplektā ar aproču pogām būs katra līgavaiņa rota un viņa labās gaumes apliecinājums.

Aksesuāri līgavainim

        Kabatas lakats
  Par pārdomātu stilu liecinās pieskaņots lakats krūšu kabatā.

Aksesuāri līgavainim 

      Piespraude
   Zieds vai neliels ziedu pušķītis žaketes kreisā atloka pogcaurumā, par kura iegādi parasti rūpējas līgava – tā ir ierasta līgavaiņa tērpa sastāvdaļa.

Aksesuāri līgavainim

 

Dalīties: