Līgavaiņa uzvalks ir ļoti nozīmīga kāzu ceremonijas detaļa. Kā nepieļaut kļūdas, izvēloties kāzu apģērbu līgavainim? Zināms, ka neveiksmīgi izvēlēts uzvalks var sabojāt līgavaiņa izskatu, tādēļ to nepieciešams izvēlēties īpaši rūpīgi. Kāzu dienā visam jābūt nevainojamam.

Fraka – ir franču vīriešu ietērps, kuram ir angļu stila atloki, ar priekšpusē vidukļa līnijā specifiski veidotu griezumu un divām garām "ļipām" aizmugurē.

Frakas parādes komplekta sastāvā ir balts krekls ar tauriņa kaklasaitei piemērotu apkaklīti, stīvinātu platu jostu un atklātu krūšu daļu.

Padoms: var siet moderno kaklasaiti – plastronu. Tas lieliski pasvītros jūsu individualitāti.
Ivērojiet: ja esat gara auguma vīrietis, centieties izvēlēties uzvalku, kurš vizuāli nepadara augumu vēl garāku. Izvairieties no vertikālām griezuma līnijām. Visām uzvalka detaļām jābūt proporcionālām.

Angļu stila vizītsvārkiem priekšdaļas malas virzienā uz leju pakāpeniski sašaurinās, veidojot konusveida izgriezumu. Vizītsvārku garums aizmugurē sasniedz ceļgalus. Vizītsvārkus parasti nēsā ar vertikāli svītrainām biksēm, kreklu ar atlocītiem stāvapkakles stūrīšiem un vesti. Kaklasaite – plastrons.

Padoms: droši izvēlieties vizītsvārkus. Tos radījuši angļi, kas savulaik bijuši vīriešu modes noteicēji. Tātad – jums ir visas iespējas būt apģērbtam kā Londonas dendijam. 
Ievērojiet: ja esat pilnīga auguma, izvēlieties vertikālas griezuma līnijas, lai vizuāli slaidinātu augumu un noslēptu lieko svaru. Novērsiet uzmanību no jostas apjoma. Labāk pievērsiet uzmanību pleciem un kāju daļai zem ceļgaliem.

Franču tipa vīriešu svārku nosaukuma, kuru izmanto arī krievu valodā, burtiskais tulkojums no franču valodas ir ,,plata vīriešu virskleita’’. Klasiskajā variantā šiem svārkiem ir divrindu aizdare un garas priekšdaļas malas. Šobrīd populāri ir vienrindas pogājuma svārki ar seklu izgriezumu, angļu apkakli un garumu līdz pusgurnam.

Padoms: ar svārkiem labāk vilkt kreklu ar stāvapkakli, derēs jebkura veida kaklasaite, bet paturiet prātā tauriņu un vesti.
Ievērojiet: ja esat normālas miesasbūves, jūs variet izvēlēties jebkuru apģērbu. Protams, sekojiet kāzu tērpu modei!

Smokings – parasti melna, krūšu daļā stipri atklāta žakete ar melna zīda atlokiem. Smokinga bikšu sānu vīlēm jābūt apdarinātām ar melna zīda lentu.

Padoms: izvēlieties šobrīd moderno vienrindu pogājuma smokingu ar šallveida apkakli. Kreklam – stāvapkakle. Tauriņveida kaklasaite un lakats krūšu kabatā – obligāti.

Atcerieties – tas, kādu uzvalku jūs esiet izvēlējies, nekēdi nedrīkst iespaidot mirkli, kad atskanēs : ,,Rūgts!’’.

Dalīties: