Cīņa ar traipiem ir nopietna lieta. Nepareiza rīcība var tos padarīt vēl redzamākus vai sabojāt audumu. Tāpēc nepaslinkojiet, izlasiet šos padomus un sagatavojiet nelielu "glābšanas" komplektu šādiem gadījumiem.

Tintes traips

Parakstījāties dzimtsarakstu vai baznīcas grāmatā un tinte no pildspalvas nopilēja jums uz kleitas? Uztiniet uz sērkociņa vati, samitriniet to ar matu laku un viegli paberzējiet traipu.

Ūdens traipi

Sviedri, asaras un pat mineralūdens var atstāt uz jūsu kleitas traipus. Ātri samitriniet traipu ar mitru, baltu dvieli. Nav ieteicams žāvēšanai izmantot fēnu, jo traips var kļūt vēl lielāks. Labāk to gludināt ar siltu, bet ne karstu tvaika gludekli. Pērkot kleitu, noteikti apjautājieties, vai to drīkst gludināt, kādā veidā un vai tas nav jādara caur drāniņu.

Kosmētikas traipi

Daudzās bučas, kuras saņemsiet kāzu dienā, var radīt nepatīkamas sekas - uz kleitas var palikt kosmētikas traipi. Neberziet audumu! Uzsmidziniet tam minerālūdeni un uzberiet sāli. Ļaujiet mitrumam iesūkties un sālij nožūt. Ja nu tomēr palicis traips, aizkrāsojiet to ar krītu vai talku.

Eļļas traipi

Eļļa no salātiem, uzpilot uz auduma, var atstāt neglītus, treknus traipus. Ja nu tā noticis, uzberiet uz traipa kukurūzas cieti vai talku un pagaidiet, lai eļļa iesūcas. Apmēram pēc 15 minūtēm notīriet cieti ar tīru, baltu dvieli. Ja nepieciešams, atkārtojiet to.

Asins pilieni

Sadūrāt pirkstiņu un netīšām nosmērējāt kleitu ar asinīm? Vislabāk šos traipus izmazgāt ar aukstu ūdeni. Ja tas nav iespējams, noderēs pat siekalas. Uztiniet uz sērkociņa vati, samitriniet to ar siekalām un saslapiniet audumu. Traipu centieties saslapināt, nevis izrīvēt to.

Šie padomi paredzēti ekstrēmām situācijām. Traips visdrīzāk nepazudīs pavisam, tikai kļūs nemanāmāks un pēc tam to būs vieglāk iztīrīt. Pērkot kleitu, pakonsultējieties, vai šīs metodes drīkst izmantot konkrētajam audumam, jo dažādiem audumiem arī šo darbību rezultāts var būt atšķirīgs.

Dalīties: