Mīlīgi eņģelīši kuplās baltās kleitās, jauni džentlmeņi mini smokingos un ar maziem tauriņiem, bez bērniem nepaiet nevienas kāzas. Un ja Jums negribās, lai Jūsu svinības traucētu raudāšana, negaidīti nedarbi un apnicīga bērnu gaudošana par to, ka viņiem ir garlaicīgi un “kad jau mēs iesim mājās”, mazajiem viesiem ir jāpievērš īpaša uzmanība. Priekš tam jau iepriekš ir jāizplāno un noteikt viņu iespēju piedalīties kāzu ceremonijā, ka arī pārdomāt ēdienkarti un kā interesanti izklaidēt mazos viesus.

Bērnu piedalīšanās līgavas zagšanā un izpirkšanā

Bērniem ļoti patīk sacensības un mīklas, to var ļoti veikli izmantot līgavas izpirkšanas spēļu laikā. Bērns viesis no līgavas puses ļoti labi tiks galā ar vieglu konkursa-pārbaudījuma novadīšanu līgavainim. Bet ja bērn ir no līgavaiņa puses, tas palīdzēs topošajam vīram izpildīt uzdevumus, ko ir sagatavojušas līgavas draudzenes.

Bērni izbraukuma reģistrācijā

Izbraukuma reģistrācija ļauj piedalīties ceremonijā visiem bērniem, kurus plāno ņemt līdzi uz kāzām. Pateicoties tam mazie viesi jutīsies svarīgi un papildinās svinības ar maigumu un romantismu. Optimālais vecums jaunajiem palīgiem ir 5 līdz 9 gadi.

Ko var uzticēt bērniem izbraukuma reģistrācijas laikā? Ļoti smuki izskatās, kad meitenes nes līgavas plīvuru vai kāzu kleitu. Bērniem var uzticēt izkaisīt rožu ziedlapiņas no maza groziņa jaunā pāra ceļā. Bet vienam no bērniem var piedāvāt ļoti atbildīgu uzdevumu, pienest spilventiņu ar gredzeniem. Ar bērniem noteikti ir jāizmēģina viss vēl dažas dienas pirms ceremonijas, lai viņi nenobītos un neapjuktu svarīgajā datumā.

Vēl viens moments, par kuru ir svarīgi parūpēties pāris nedēļas pirms reģistrācijas, ir jauno viesu tērpi. Vecāki pēc kāzu organizatora lūguma var vienoties savā starpā lai viņu bērnu ārējais izskats būtu ieturēts vienotā stilā. Pie tam vienādi vai līdzīgi tērpi nevainojami rotā mazo meiteņu izskatu kāzu laikā.

Bērni un Dzimtsarakstu nodaļa

Parasti kāzu ceremonijas Dzimtsarakstu nodaļās ir vienveidīgas un nav interesantas bērniem. Maza bērna skaļa uzvedība vai asaras var izbojāt jaunlaulāto un viesu īpašu noskaņojumu, ka arī traucēt video filmēšanai. Tāpēc, ja tāda uzvedība ir visai iespējama, mazos viesus labāk neņemt līdzi uz Dzimtsarakstu nodaļu.

Bērni un fotosesija

Meitenes un puikas ar prieku piedalīsies fotosesijā ar līgavu un līgavaini. Daži kadri ar bērniem noteikti būs par skaistu rotājumu jebkādam kāzu fotoalbumam. Priekš tam ir ieteicams sagatavot papildus rekvizītu (ziedus, spilgtas faktūras, ziepju burbuļus, smukus lietus sardziņus, gaisa balonus u.c.) un aksesuārus (matu rotas, cepurītes, rokas sprādzes ar ziediem meitenēm un vienādas kaklasaites puišiem).

Atcerieties, ka bērni kāzu svinībās ir ne tikai viņu vecāku atbildība. Arī no Jums ir tik pat atkarīgs, cik interesanti un droši mūsu “dzīves ziediņiem” būs šie svētki.

 

Dalīties: