Etiķete pie kāzu svinību galda ir jāievēro gluži tāpat kā jebkurās citās svinībās, taču ir daži būtiski papildinājumi.

Kāzās ir jāņem vērā, ka:

- Centrālā vieta pie galda ir atvēlēta līgavainim un līgavai. Pa kreisi no līgavaiņa sēž līgavas vecāki, bet pa labi no līgavas – līgavaiņa vecāki. Aiz vecākiem sēž vedēji, bet aiz viņiem – kāzu goda viesi.

- Pārējie kāzu viesi vietu izvēlas atbilstoši galda kartēm, bet, ja tādu nav, brīvi izvietojas pie galda.

- Pie kāzu galda jāsēžas ne vēlāk kā pusstundu pēc paredzētā banketa sākuma. Uz tiem, kas ir nokavējušies, nav jāgaida.

- Viesus pie galda aicina līgavaiņa tēvs, viņš arī pirmais teic tostu jaunlaulātajiem.

- Vietas pie galda vispirms ieņem vecākie viesi, bet pēc tam – jaunākie.

- Pie galda vispirms apsēžas sievietes. Vīrietis, pavadot dāmu, piedāvā viņai labo roku un, pienācis izvēlētajā vietā pie galda, atbīda no galda krēslu, lai dāma varētu apsēsties, bet pats nosēžas pa kreisi no viņas. Nav pieņemts, ka vīrietis ķertos pie ēdiena pirms līdzās esošajām dāmām.

- Ēdienu sāk nobaudīt tikai pēc tam, kad visu viesu šķīvji ir piepildīti. Tas gan vairs neattiecas uz nākamo ēdienu pasniegšanu.

- Dāmām var pie galda sēdēt ar cepuri galvā, bet cimdi ir jānovelk. Bet savukārt līgavai gan visu kāzu banketa laiku jāpavada ar cimdiem rokās.

- Nav ieteicams sarunāties ar galda biedru, tā teikt, ignorējot blakus sēdošo, bet pagriezties ar visu augumu pret klausītāju drīkst vienīgi tad, ja neesat pagriezies ar muguru pret citu viesi.

- Kāzu banketa laikā tosti tiek teikti tikai, vēršoties pie līgavaiņa un līgavas. Var pacelt glāzes, godinot viņu abu vecākus, taču nekādā ziņā nav pieņemts uzsaukt tostu uz viesa – priekšnieka – veselību.

- Tosta laikā nav pieņemts sarunāties, dzert, ēst un pārtraukt runātāju.

- Pirmās dejas tiesības šajās svinībās ir līgavai un līgavainim. Nākamo deju dejo līgava un vīratēvs, bet līgavainis uz deju aicina sievasmāti.

- Kāzu torti sāk griezt līgava un līgavainis, un pirmos tortes gabaliņus liek uz jaunlaulāto šķīvjiem. Pēc tam tortes griešanu uzņemas kāds cits.

- Pēc banketa jaunlaulātie pateicas viesiem par ierašanos kāzu svinībās, kā arī par saņemtajām dāvanām.

- Viesi dodas prom laikus, nekavējoties.

Dalīties: