Pamostoties kāzu rītā, jebkura līgava vispirms steidzas pie loga cerībā ieraudzīt, ka laukā spoži spīd saule. Neviena taču nevēlas izmirkt lietū vai ļaut negantam vējam izpostīt skaisto frizūru.

Tieši laika apstākļi ir tie, kas var pēdējā brīdī sabojāt citādi ideāli piemērotu kāzu dienu un tur nu vairs neko nevar padarīt. Tomēr mēģināsim paraudzīties uz meteoroloģiskām kaprīzēm no pozitīvās puses. Tas taču nav iemesls grūtsirdībai, īpaši jau jūsu kāzu dienā.

Tatad, pirmais variants: spoži spīd saule. Protams, saulains laiks mūs "uzlādē" ar pozitīvām emocijām, tomēr arī saule var sagādāt daudz neērtību. Ja kāzas ir vasarā, tad no karstās saules noslēpties būs grūti. Pastaigā noteikti ņemiet līdzi saulessargu, lai varētu paslēpties no tiešiem saules stariem. Neaizmirstiet par saules aizsargkrēmu, citādi pēc pāris stundām gan deguns, gan pleci kļūs sarkani. Spilgta saule var nepatikt arī fotogrāfam, jo fotogrāfijas sanāks pārlieku izgaismotas, ar spilgtām ēnām, samiegtām vai aizvērtām acīm. Centieties atrast ēnainus parkus vai alejas, kur nofotogrāfēties.

Produktus vēlams pārvadāt automašīnās ar kondicionieriem vai aukstumsomās, lai sviestmaizes nesakustu un šampanietis nesasiltu. Ļaunākajā gadījumā var izmantot folliju. Karstumā nesmērējiet sviestu uz maizes, neņemiet līdzi šokolādes konfektes. Labāk izvēlieties augļus, dārzeņus, sieru ar zemu tauku saturu, riekstus, un daudz dzērienu.

Otrais variants: līst lietus. Tiek uzskatīts, ka lietus kāzu dienā nav laba zīme, tomēr ticiet, ka jums tas atnesīs laimi! Neaizmirstiet lietussargus un lietusmēteļus viesiem. Lietusmētelis gan neizskatās tik skaisti, tomer labāk, nekā slapjš tērps un izmirkusi frizūra. Pastaigai paņemiet līdzi ērtākus apavus, kuriem nekaitē lietus un dubļi. Paņemiet mitrās salvetes, švammīti apaviem un drēbju birsti, lai ātri varētu notīrīt nosmērēto apģērbu. Izmantojiet ūdensnoturīgo skropstu tušu, tā nenotecēs lietū, arī jūsu prieka asaras to nenoskalos. Ja kleita ir gara un kupla, vedējmātei jāpalīdz līgavai izkāpt un iekāpt automašīnā, kā arī iet pa ielu.

Ja stipri līst, saīsiniet pastaigu un nefotografējieties parkā (mitrā zeme var sabojāt kāzu kurpes), bet gan uz asfalta, var fotografēties arī automašīnā, vairāk fotografējieties dzimtsarakstu nodaļā, baznīcā vai restorānā, tad nebūs jāuztraucas par piemērotu vietu fotosesijai. Īpaši romantiskas ir fotogrāfijas, kurās jaunais pāris stāv zem kopīga lietussarga.

Trešais variants: vējš. Samierinieties ar to, ka klasiskas fotogrāfijas brīvā dabā diez vai izdosies uzņemt. Pastaiga noteikti būs ekspresīva: kleitas mežģīnes un plīvurs plandīsies vējā un līgavas tēls būs trauksmains un ass.

Palūdziet, lai frizieris iesprauž matos vairāk matadatu, lai frizūru vairāk sapūš ar laku, citādi tā izjuks. Paņemiet līdzi pirmās palīdzības komplektu: matu laku un acu pilienus (acīs var nokļūt vēja nestas smiltis un putekļi). Sargiet savu somiņu, ziedu pušķi un apmetni, ja iespējams, pastaigas laikā atstājiet tos automašīnā. Brīvā dabā klāt improvizētu galdiņu nav ieteicams: steigties pakaļ aizlidojošiem šķīvjiem kāzu dienā nav labākā nodarbe. Ja esat iecerējuši laist gaisā laternu, bet laukā ir stiprs vējš, atlieciet to uz citu dienu. Būs grūti iedegt uguni un palaist gaisā laterniņu, turklāt arī drošības tehnika to nepieļauj - vējš var aiznest degošo laternu kokos vai uz citām mājām.

Ja laulības ceremonija paredzēta brīvā dabā, to labāk pārcelt uz telpām, gan viesi, gan gredzeni, gan ziedi būs "vējā"!

Ceturtais variants: putenis. Ja kāzas rīko ziemā, ir ļoti iespējams, ka kāzu dienā snigs vai putinās. OBLIGĀTI silti saģērbieties, kad ejat laukā! Pēc kāzām gulēt ar plaušu karsoni vai angīnu - tas nebūt nav jautrākais variants medusmēnesim. Nenāks par ļaunu arī silti un ērti apavi. Ja līgavai ir gara kleita, smailie papēdīši nebūs rezami, bet uz tiem ir lielāka iespēja paslīdēt un nokrist. Labāk pietaupiet skaistās bales kurpes laulības ceremonijai un banketam.

Atcerieties, ka salā automašīnu rotājumi var nokrist, jo līme sasalst. Centieties iztikt bez līmlentes, tā būs drošāk. Līgavai ieteicams lietot ūdensnoturīgu kosmētiku un turēt pa rokai salvetes vai nēzdodziņu, lai varētu laikus noslaucīt no sejas izkusušās sniegpārsliņas.

Vismaz pāris automašīnās noteikti jābūt lāpstām. Laulājamie nedrīkst iestigt sniegā! Turklāt jāizbrauc uz laulības ceremoniju ātāk, nekā plānots.

Dalīties: